Czeladź

ul. Nowopogońska 98

Telefon

790 770 770

Godziny otwarcia

Pn-Pt 7-19 Sob 7-15

Zbieżność i geometria kół 3D Czeladź

Odpowiednie ustawienie kół jest niezwykle istotne w codziennym użytkowaniu pojazdu. Wpływa na komfort jazdy oraz prawidłowe zużycie opon, a co za tym idzie przedłużenia ich żywotności.

zadbaj o zdrowe zawieszenie w swoim samochodzie.

Wykonanie zbieżności powinno być wykonywane profilaktycznie co rok. Pomoże nam to w utrzymaniu zdrowej kondycji samochodu. Jeżeli chcesz wykonać bardziej precyzyjne pomiary, proponujemy również geometrię 3D.

Chcąc utrzymać swój samochód w dobrej kondycji, pamiętaj o wykonywaniu zbieżności. Jest to też zwiększenie bezpieczeństwa i kierowalności auta. Ponadto wydłuży to żywotność Twoich opon – będą zużywać się równomiernie. Powinno być robione również przy wymianach części zawieszenia, na przykład wahaczy czy amortyzatorów.

Doświadczeni fachowcy oraz nowoczesny sprzęt dają klientowi najwyższą jakość obsługi. Dla najbardziej wymagających klientów proponujemy wykonanie geometrii kół.

Zbieżność a geometria kół w 3D?

Zbieżność jest to określenie położenia kół przednich lub tylnych względem siebie. Jest ona określana jako kąt pomiędzy torami obu kół tej samej osi. Ustawienie geometrii 3D jest znacznie bardziej rozbudowane. Wliczane są w to zbieżność kół, kąt ich pochylenia oraz kąty pochylenia i wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy.

Dzięki elektronicznemu pomiarowi wykonywanemu w technologii 3D – najbardziej nowoczesnej, dostępnej technologii – pomiary są wykonywane z najwyższą dokładnością.

Poprawna geometria kół Czeladź

Zbieżność kół a geometria. Pamiętaj, że to nie to samo

Wiele osób używa zamiennie terminów zbieżność i geometria kół. To błąd. Obie czynności dotyczą kół, ale polegają na czymś innym. 

Geometria kół — to szereg parametrów, które odpowiadają za położenie kół auta według różnych osi. Mówimy tutaj m.in. o kącie pochylenia kół, kącie wyprzedzenia kół i zbieżności. Jak widzisz, zbieżność jest jedną ze składowych, które wpływają na geometrię kół.

Zbieżność kół — to działania, których celem jest odpowiednie umiejscowienie kół na tej samej osi. Trzeba pamiętać, że wyróżnia się różne rodzaje zbieżności: całkowitą, ujemną, dodatnią i połowiczną. 3 ostatnie wymienione rodzaje zbieżności są zjawiskami niepożądanymi. Jeśli tylko podejrzewasz, jakąkolwiek nieprawidłowość w prowadzeniu Twojego auta, przyjedź do nas.

Zbieżność kół - często zadawane pytania

Jeśli właśnie kupiłeś używany samochód, to dobry moment, aby sprawdzić w nim zbieżność kół. Czeladź ul. Nowopogońska 98 to adres naszego kompleksu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w dni robocze od 7 do 19, a w sobotę od 7 do 15.

Cena ustawienia zbieżności zaczyna się od 120 zł, zaś koszt geometrii od 180 zł. Dodatkowe opłaty pobieramy w przypadku pojawienia się usterek lub przeszkód, na które musimy poświęcić więcej czasu (np. zapieczone śruby).

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości ruchomych kamer, jesteśmy w stanie precyzyjnie ustawić koła samochodu według wszystkich parametrów. Zastosowanie techniki 3D daje pewność, że koła są idealnie ustawione. 

Zbieżność kół - jak dojechać?

kontakt

SOCIAL MEDIA

2021 © Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie i powielanie zdjęć produktów bez zgody autora zabronione.
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.
Prezentowana oferta produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny.