Czeladź

ul. Nowopogońska 98

Telefon

790 770 770

Godziny otwarcia

Pn-Pt 7-19 Sob 7-15

IMG_20210514_173134

CERAMIKA CZY WOSK?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób może zabezpieczyć swoje auto przed zimą. Jedną z podstawowych czynności powinno być zabezpieczenie lakieru, co zaoszczędzi nam naprawę ubytków czy mikrouszkodzeń w późniejszym czasie. Również dzięki takim zabiegom nasz samochód dłużej będzie dobrze się prezentował. Tylko czym go zabezpieczyć?

Dla każdego miłośnika motoryzacji priorytetem jest, by jego samochód wyglądał idealnie. Rynek detailingowy nieustannie idzie do przodu, co daje nam coraz więcej możliwości pielęgnacji samochodu. Jednak przed wyborem odpowiedniego preparatu do zabezpieczenia lakieru musimy dokładnie przemyśleć jaki budżet chcemy na to przeznaczyć oraz jakiego oczekujemy efektu. 

Obecnie najbardziej popularnymi sposobami na zabezpieczenie lakieru są wosk oraz ceramika. Jakie są między nimi różnice i który wybrać? Już wyjaśniamy.

Jakie są różnice między woskiem a ceramiką? 

Podstawową różnicą jest cena. Nałożenie ceramiki jest dość drogim zabiegiem, w zależności od modelu auta. Jednak jej największą zaletą jest trwałość – potrafi utrzymać się kilka lat, jeżeli się o nią odpowiednio dba. Daje tez efekt tafli szkła nałożonej na samochód, co wygląda niezwykle efektownie. Doskonale odpycha cząsteczki wody i powoduje, że brud tak nie przylega do samochodu. Przy takiej powłoce wystarczy opłukać auto wodą żeby było czyste. Odpowiednio nałożona ceramika chroni również przed mikro zarysowaniami. Należy jednak pamiętać o tym, że taka powłoka by utrzymywać swoje właściwości musi być co jakiś czas odświeżana i myta specjalnymi szamponami w studiu detailingowym.

Nałożenie wosku jest mniej zobowiązujące i tańsze, choć efekt utrzymuje się znacznie krócej. Przeciętna trwałość wosku waha się od trzech do sześciu miesięcy. Daje efekty podobne do ceramiki, również wydobywa kolor i tworzy warstwę hydrofobową, jednak nie są one tak intensywne jak w przypadku ceramiki. 

Jeżeli myślisz o pielęgnacji swojego samochodu, zapraszamy do naszego studia detailingowego. Nasi specjaliści dobiorą pielęgnację indywidualnie dla Twojego samochodu i zadbają o jakość usługi na najwyższym poziomie.

IMG_20210601_182418

kontakt

SOCIAL MEDIA

2021 © Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie i powielanie zdjęć produktów bez zgody autora zabronione.
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.
Prezentowana oferta produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny.