Czeladź

ul. Nowopogońska 98

Telefon

790 770 770

Godziny otwarcia

Pn-Pt 7-19 Sob 7-15

colin-lloyd-rrUL5QcRNvY-unsplash

JAK ZADBAĆ O OPONY LETNIE W ZIMĘ?

Często zmieniając opony na zimowe zapominamy o odpowiednim zabezpieczeniu opon letnich, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia ich wytrzymałości. Powstają mikropęknięcia, guma staje się mniej elastyczna i sucha. Jak w takim razie wydłużyć żywotność przechowywanych opon? Wszystko postaramy się przedstawić w kilku prostych krokach.

Aby prawidłowo zabezpieczyć opony potrzebujemy wykonać kilka czynności. Niezwykle istotne jest ich prawidłowe oczyszczenie i zakonserwowanie. Dbając o bieżnik należy pozbyć się wszystkich kamyczków które w nim utknęły. By opona nie traciła sprężystości, powinniśmy ją dobrze natłuścić. Służą do tego odpowiednie preparaty, które możemy zakupić w sklepach motoryzacyjnych czy w internecie. Odnowią one również kolor opon. Pamiętajmy, żeby wyczyścić oponę przed zabezpieczeniem. W przeciwnym wypadku preparat będzie miał krótszą trwałość i mniejszą skuteczność.

Przy wybieraniu miejsca na przechowanie przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na fakt, że opony letnie są mało odporne na niskie temperatury. Pod ich wpływem robią się sztywne co może powodować pęknięcia. Zatem dobrym miejscem na ich przechowanie będzie garaż czy profesjonalna przechowalnia. Pamiętajmy, by opony był położone poziomo, najlepiej z podłożoną pod spód tekturą. Ma to zapobiec odkształceniom.


Dzięki tym krokom możesz mieć pewność, że Twoje ogumienie nie uszkodzi się podczas oczekiwania na sezon letni. Tak przygotowane opony z pewnością odwdzięczą Ci się komfortową jazdą przez długi czas.

timothy-eberly-Hjd0CO8Vzpo-unsplash

NIE WIESZ GDZIE PRZEZIMOWAĆ OPONY?

SKORZYSTAJ Z NASZEJ PRZECHOWALNI

ZNAJDŹ NAS W SOCIAL MEDIACH!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

kontakt

SOCIAL MEDIA

2021 © Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie i powielanie zdjęć produktów bez zgody autora zabronione.
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.
Prezentowana oferta produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny.